Stranky o všem :-)

 

Rybaření

Rybaření
Odpočiňte si od nudného expení a puste se do Fishingu! Nachytejte si materiál na stavbu itemů.


Věci na rybaření a Fishing skill můžete získat od člena Fisherman’s Guildu (Fisherman’s Guild Member), kterého najdete v Grocery Store nebo v přístavu každého města
Na rybaření budeš potrebovat udici a návnady. Můžeš si je koupit u již zmiňovaného člena Fisherman’s Guildu, nebo získat plněním questů. Rybářské udice a shoty jsou rozdělené do kategorií podle tříd (grade D, C, B, A a S). Od koupené "výzbroje" se odvíjí i účinnost rybaření. Rozdíl mezi nimi je nejen v ceně, ale i jaké poškození udělají rybě při úspěšném použití rybářského skillu. Když použiješ jiný grade než můžeš používat, dostaneš penality.


Na to, aby jsi mohl vůbec začít chytat, musíš mít Fishing Skilly. Skilly Fishing, Reeling (navíjení), Pumping a Fishing Mastery skilly můžeš získat po rozmluvě s členem Fisherman’s Guildu. Pokud použijes správný skill ve správnou dobu, rybe to ubere HP, pokud použiješ špatný, rybe HP přibudou. Skilly používáš tak dlouho, než rybu udoláš (může se stát že je chvilku proti skillu rezistentní, ale s tím nic nenaděláš ). Na ulovení ryby máš čas asi 30s a pokud se netrefuješ se skillem, může ti utéct ještě před tímto limitem. Na to kdy který skill použít je nejlepší koupit pár začátečnických háčků (for beginners) a s nimi se ti ikona potřebného skillu dokonce zobrazuje v okne rybaření. Časem poznáš kdy který skill použít.


Při fishingu sa dají používat i Fishing Shoty (zvyšují poškození ryby), které získáš questem opět u rybářského prodavače. Stejně jako Soulshotům(SS) nebo Spiritshotům(SPS), i F-Shotům (FS) můžeš zapnout autoklik. Grade Rybářské udice musí být kompatibilní se Shoty. Shoty můžeš získat i questy.


Spuštěním Fishing Skillu se ti zobrazí okno rybaření se zvětšeným obrázkem nahozeného plaváčka.


Skilly Reeling a Pumping určují úspešnost lovu. Můžeš si je koupit od člena Fisherman’s Guildu. Jakmile je ale mezi skilly Reeling/Pumping a Fishing Mastery dva a více levelů zorzdíl, dostáváš penality. Použij Reeling Skill, když ti ryba vzdoruje a Pumping Skill, když už je ryba vyčerpaná. Lov dopadne úspešně, jakmile HP ryby dosáhne nuly předtím, než ti vyprší čas. HP ryby a zbývající čas se ti zobrazuje v okně Fishing Skillu.
Po každém pokusu se okno Fishingu zavře. Po úspešném pokusu se ti zobrazí v inventáři ryba. Když použiješ při aktivním rybaření Fishing Skill znova, skill se resetne.


Chytit se dají ryby různých velikostí a barev nebo obdobné truhly dle tvého skillu Expertize. Ty můžeš bud zkusit prodat nebo dvojklikem na rybu v inventáři zpracovat. Pokud máš smůlu, zmizí ti ryba a nic nedostaneš, pokud máš štěstí vznikne náhodně nějaká věc odpovídající druhu a urovni zpracovávané ryby, truhly. V podstate můžeš získat některou z variant věcí : olej, drahokam, šupina, kost, key materiál na výrobu uši, monoklu atd. a rcp a Proof of Catching. Tyto věci se dají pak pomocí Create Common Item = výroba pro všechna povolání (např. rcp na lepší oleje padají přímo z ryb) předělat na lepší oleje, různé uši, ozdoby hlavy, pirátské pásky přes oko..., nebo u rybáře vyměnit za Proof of Catching, nebo prodat. Ceny za jednotlivé materiály můžeš zjistit od prodejců v Dionu nebo Giranu okolo Grocery Store (centrum rybářského spolku ). Dvojklikem na rybu v inventáři se přemění na materiál. Některý materiál si můžeš vymenit za Proof of Catching a Fish u člena Fisherman’s Guildu.


Ryby samozřejmě nechytíš v každé kaluži vody (teda možná ano, ale komu by se tam chtělo stát hodinu? . V Lineage II C4 jsou rybičky dost vybíravé, a tak jich nejvíc najdeš ve vodách s dostatkem kyslíku (třeba vodopády) nebo ve velmi čistých vodách (např. Goddard Hot Springs). Dávej si pozor, aby jsi nechytil místo ryby nějakou príšeru!


Pokud chceš chytat lepší ryby (higher grade), musíš si vylepšovat Fishing Mastery Skill. Lepší ryby jsou však i odolnější (a ojedinělejší), takže musíš také vylepšovat i Reeling a Pumping.


U člena Fisherman’s Guildu si můžeš zakoupit i Fishing Manual, kde najdeš různe tipy pro začátečníky a příručku rybáře. také se u něho dají koupit i návnady pro začátečníky.


Vyplatí se to vůbec? Záleží jestli tě baví stát u vody a snažit se vytáhnot rybu . Nicméně přinejmenším Proof of Catching je nutný k nákupu skillů typu rozšíření počtu pozic ve WH či inventáři a hlavně zvětšení počtu slotů při obchodě (na vyšším lvl a jen o 3 místa). Pochopitelně Proof of Catching můžes koupit i od hráčů bez rybaření, to je jen na tobě. Odpočiňte si od nudného expení a puste se do Fishingu! Nachytejte si materiál na stavbu itemů.Druhy ryb podle velikosti Fishing Mastery:

Level 1-3: Green fish (Small, normal, Big)

Level 4-6: Jade fish (Small, normal, Big)

Level 7-9: Blue fish (Small, normal, Big)

Level 10-12: Yellow fish (Small, normal, Big)

Level 13-15: Orange fish (Small, normal, Big)

Level 16-18: Purple fish (Small, normal, Big)

Level 19-21: Red fish (Small, normal, Big)

Level 22-24: White fish (Small, normal, Big)

Level 25-27: Black Fish (Small, normal, Big)