Stranky o všem :-)

 

Party Guide

Jak hrát ve skupině (Party)
Tento popis předpokládá dosáhnutí druhého povolání (40lvl).


Na různých serverech můžete ve skupině (party) získávat vyšší XP obvykle 1.5- 2x


Každá dobrá skupina by se měla skládat z mixu těchto povolání:


Léčitelé (Healeři):
Perfektní skupina bude mít Shillen Elder a Bishopa. Skupinový léčitel ví, kdy léčit, neplýtvat zbytečně manou, když léčení není potřeba a také udržovat všechny při životě, což je nejdůležitější.

Bishop (Cardinal) - Human

(Elven) Elder (Eva’s Saint) - Elf

Shillien Elder (Shillien Saint) - Darkelf


Buffeři:
V perfektní skupině bude Prophet, který má různé buffy pro každou třídu (ačkoliv nemá Empower) Dobrý Prophet přesně ví, který buff na koho použít a neplýtvá zbytečně svou drahocennou manou, obzvláště když je členem velké skupiny. Když nemůžete sehnat Propheta, využijte služebe Warcryera nebo Overlorda, kteří umí skupinové buffy (Warcryer pro partu, Overlord pro clany a aliance).

Prophet (Hierophant) - Human

Overlord (Dominator) - Orc

Warcryer (Doomcryer) - Orc


Podpůrní bojovníci:
Do perfektní skupiny patří Swordsinger a Bladedancer. Tyto skupiny mohou být nahrazeny normálními bojovníky, ale ztratí to skupinovou efektivitu. Dobří „zpěváci“ a „tanečníci“ by měli přesně vědět, který podpůrný skill se hodí použít, kvůli jejich omezené maně a ten by měli používat po celou dobu. (Pro každé povolání je vhodný jiný buff)

Swordsinger (Sword Muse) - Elf

Bladedancer (Spectral Dancer) - Darkelf


Nukeři:
Perfektní skupina má Spellsingera. Nuker není nezbytný ale hraní špatně za tento charakter může vést spíš k oslabení družiny,než k posílení. Hrán dobře, nuker ovládá davové družiny. Využij kouzlo s největším poškozením, které mana povoluje, nebo využij manu pro užitečné buffy/debuffy a kontrolu davu. Nuker může pomoci družině k získání většího počtu zkušeností užitím “overhit“ skillu k dodělání slabších protivníků.

Sorcerer (Archmage) - Human

Necromancer (Soultaker) - Human

Spellsinger (Mystic Muse) - Elf

Spellhowler (Storm Screamer) - Darkelf


Damage dealeři:
Perfektní skupina bude mít různorodé útočníky. Správné namíchání je jediný způsob, jak se dostat ze situace, kdy jeden útočník nebude zraňovat, kvůli resistencím protivníka. Mix není důležitý, důležitá věc je nesměřovat všechny útočníky pouze jedním směrem. Pokud působíš melee zranění, které zde nebylo zmíněno (třída), spadáš do této kategorie.

Treasure Hunter (Adventurer) - Human

Plainswalker (Wind Rider) - Elf

Abyss Walker (Ghost Hunter) - Darkelf

Tyrant (Grand Khavatari) - Orc

Pozn.:

Do této skupiny by se dali zaředit i tyto třídy (ale Damage Dealers bych je nenazvala)

útoční bojovníci:
Gladiator (Duelist) - Human

Destroyer (Titan) - Orc

Warlord (Dreadnought) - Human

Warsmith (Maestro) - Dwarf

Bounty Hunter (Fortune Seeker) - Dwarf - ten je tady extra

lučištníci:
Hawkeye (Sagittarius) - Human

Silver Ranger (Moonlight Sentinel) - Elf

Phantom Ranger (Ghost Sentinel) - Darkelf

summoneři:
Warlock (Arcana Lord) - Human

Elemental Summoner (Elemental Master) - Elf

Phantom Summoner (Spectral Master) - Darkelf


Tank:
Perfektní skupina bude mít Dark Avangera. Další tank může být buď Shillen Knight nebo Templar Knight. Další třídy mají také tanky, ale s nimi velice klesne efektivita kvůli nedostatku nenávistných skillů nebo štítů, které závisí na léčitelově MP.

Paladin (Phoenix Knight) - Human

Dark Avenger (Hell Knight) - Human

Temple Knight (Eva’s Templar) - Elf

Shillien Knight (Shillien Templar) - Darkelf


Spoiler (Lupič):
Skupina, která chce být bohatá, bude mít Bounty Huntera. Bounty Hunter může získat extra věci a materiály z příšer s velkou pravděpodobností na běžný drop. Čím větší level příšera má tím dražší a lepší předměty můžeš získat. Jako důkaz budete mít adeny navíc, které by každý hráč mohl získat prodáním těchto věcí a materiálů.

Bounty Hunter (Fortune Seeker) - Dwarf
Tempo:
Volte slabší příšery (moby) v počtu, který může družina zároveň zvládat. Vyber místo s dobrým respawnem. Jako skupina by jste neměli nikdy odpočívat. Pokud najdeš skupinu které dochází mana je tam buď více slabších hráčů, se kterými skupina nemůže zacházet, nebo jsou příliš těžcí na skupinu, tak či tak, měl bys změnit lokaci.


Špatní hráči:
Vždy se najdou hráči, kteří nevědí, jak hrát jejich postavy ve skupinovém prostředí, je to na tobě, jestli jim řekneš o chybách, které dělají, pokračování ve špatném hraní může vést ke skupinové ztrátě many, kvůli špatnému herním stylu nebo taktice. Nahraď je, nebo se jich zeptej, jestli nechtějí odejít, protože bývají spíš překážka než pomoc, pokud způsobují skupinovou ztrátu many.